Nejsem sériový vrah

26. června 2015 v 14:24 | Crazy Girl |  Knihy
Jméno knihy v ČJ: Nejsem sériový vrah
Jméno knihy v AJ: I Am Not a Serial Killer
Jméno Autora: Dan Wells

O knize: Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu - a v zájmu bezpečí svých blízkých - stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které ho může zachránit před zatracením.
Johnova matka provozuje pohřební ústav, a tak se John s mrtvými těly setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného - a uvědomí si, co tato odlišnost znamená. Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád - kdyby ovšem mohl.
Moje hodnocení: 100%
Můj názor na knihu: Tato kniha mě úplně uchvátila. Musím říct, že byla opravdu zajímavá, protože to, aby se kluk, který je sociopat (trpí emocionální poruchou) a může být nebezpečný, stal hlavním hrdinou a bojoval proti svému skoro stejnému protějšku. Kniha se mi vážně moc líbila, byla zajímavě popsaná a měla takový detektivní nádech. S hlavním hrdinou jsem dobře rozuměla, nýbrž jsem stejně jako on posedlá věci, které způsobují masakry (s tím rozdílem, že nemám problémy s emocemi a ani nemám chuť vraždit :D). Taky jsem se dozvěděla něco málo o psychice člověka. Kniha ale taky uměla překvapit. Například se mi zdálo, že příběh bude čistě normální (bez fantasy), ale pak se najednou a nečekaně ukázalo, že tomu tak docela není. Taky mě překvapilo, kdo byl tím sériovým vrahem (neřeknu kdo :D). Kniha byla navíc napínavá, plná nečekaných zvratů, překvapení a místi byla (alespoň pro mě) taky humorná. Tato kniha sice u mě žádné mínus sice nemá, ale pro někoho určitě bude mít - není vhodná pro lidi, co nemají silný žaludek, protože popis mrtvol je fakticky podrobný + k tomu to, co se dělá s těly v pohřební ústavu, než se daní jedinci pohřbí. Pro mě je to úžasná kniha, doporučuju :-)
Ukázka:
Smrt Jeba Jolleyho byla prakticky učebnicovou ukázkou dezorganizovaného vraha, který divoce zaútočí a pak zůstane na místě činu, prostý emocí či empatie, aby tělo ritualizoval - naaranžoval je, vzal si suvenýr a zbytek nechal všem na očích.
Nebylo tedy divu, že se policie nezmínila o ukradené ledvině. Kdyby se proslechlo, že ve městě řádí sériový vrah, co krade části těla, nastala by obrovská panika. Lidé se už tak necítili bezpečně, a tohle byla teprve první oběť.
Ale nebude posledni. To je přece na sériových vrazích charakteristické: nepřestávají vraždit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fekete Verinen Stjerne Fekete Verinen Stjerne | 26. června 2015 v 18:50 | Reagovat

Vypadá to zajímavě o.o

2 Crazy Girl Crazy Girl | E-mail | Web | 26. června 2015 v 21:02 | Reagovat

A můžu potvrdit, že je to zajímavé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama