Vlkodlaci - TYPY VLKODLAKŮ - Čarodějnice a vlkodlaci

30. března 2015 v 18:29 | Crazy Girl |  Nadpřirozeno - Vlkodlaci
Odkud se vzala schopnost proměnit se ve vlka? A jak se to dělá? Mnozí hledají odpověď v čárech a kouzlech.


Říká se sice, že někteří lidé - jako děti pastorů - se s touto schopností narodili, ale většina vlkodlaků se zrodila po požití lektvaru, nošením určitého oblečení, skrze rituál nebo v některých případech směsí všech tří způsobů. Obvykle v tom tedy mají prsty čáry.
Starověký člověk se oblékal do vlčí kůže, aby na sebe přenesl vlčí podobu a sílu. Když se z ní svlékl, stal se zase člověkem. Tato myšlenka se později dále rozvíjela. V raně středověkých příbězích bývá rytíř nešťastnou náhodou proměněn ve vlka, když si navlékne magický prsten nebo jiný šperk, který je zpravidla darem od jeho malověrné milenky, jež se ho chce zbavit. Proměnu tedy způsobuje předmět s kouzelnou mocí.
Církev se později začala pídit po zdroji takové síly. Odkud pochází, ptali se kněží. Dospěli k názoru, že taková moc musí být dílem samotného Ďábla, který v každém člověku podněcuje zvíře, jež se ho má zmocnit. V obecném povědomí tak vznikla spojitost mezi vlkodlaky a magií a vlkodlaci byli od té doby považováni za zosobněné zlo. Rukověti honů na čarodějnice, jako například Malleus Malificarum (Kladivo na čarodějnice, vydáno roku 1484), uváděly, že čarodějnice se často proměňují ve vlky, kočky, lasičky nebo vrány, aby mohly provádět špatnosti slušným lidem, a sloužit tak Satanovi, pekelnému vládci a svému pánu.
Taková obvinění vedla zvláště ve Francii k mnoha procesům s údajnými čarodějnicemi a vlkodlaky a během 16. a 17. století zachvátila francouzský venkov čarodějnická panika.
Informace: kniha Průvodce světem vlkodlaků od Dr. Robert Curran
Obrázky: google obrázky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama