Vlkodlaci - Tři zlatá pravidla

4. února 2015 v 11:42 | Crazy Girl |  Nadpřirozeno - Vlkodlaci
Jelikož se jednotlivé druhy vlkodlaků značně liší, různí se i pravidla, co dělat při setkání s nimi.


Jedna lidová pověra říká, že tuto nelítosnou bestii zaženete katolickým krucifixem, neboť pohled na svatý předmět na vlkodlaky působí stejně jako na upíry. Účinek bude ještě silnější, bude-li kříž stříbrný, protože tento kov ve své nejčistší podobě má moc odvrátit zlé síly. Na katolický krucifix ale nelze spoléhat, protože například vlkodlaci v Řecku, kde je jiná křesťanská tradice, se tohoto svatého předmětu nebojí, ale mince z pravého stříbra by na ně platit měla.
Dalším údajným postupem, jak se zbavit vlkodlaka, je zastřelit ho stříbrnou kulkou, jež ho na místě zabije. Nutno ale podotknout, že toto tvrzení nemá žádnou oporu v lidové slovesnosti a je zřejmě jen výmyslem filmařů. Obyčejná olověná kulka vám udělá stejnou službu.
Někdo věří, že bylina zvaná oměj vlčí mor, známá též jako oměj šalamounek nebo jen oměj, vlkodlaka odpudí, ale s jejím užíváním buďte opatrní, protože jiní zase tvrdí, že její vůně vlkodlaky naopak vábí. Zahnat vlkodlaka je, jak vidíte, složité. Známe ale několik pravidel, která vám mohou zachránit život.

DÍVEJTE SE MU PŘÍMO DO OČÍ
Říká se, že vlkodlakova duše je zkažená, a proto se nemůže podívat do očí člověku, jehož duše je třeba jen o málo čistší.

MĚJTE U SEBE NĚCO STŘÍBRNÉHO
Nemusíte mít u sebe zrovná stříbrnou kulku, postačí vám mince. Moci stříbra stvůra neodolá a snadno ji sním zraníte nebo oslabíte.

HOĎTE NA VLKODLAKA LIDSKÉ OBLEČENÍ
Proměna ve vlkodlaka probíhá bez šatů, proto se věří, že hodíte-li na měnícího se vlkodlaka jakýkoliv lidský oděv, vrátíte ho tím do jeho lidské podoby.

Zkuste to a uvidíte. Hodně štěstí!
Informace: kniha Průvodce světem vlkodlaků od Dr. Robert Curran
Obrázky: google obrázky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama