Vlkodlaci - Kde žijí?

28. prosince 2014 v 15:51 | Crazy Girl |  Nadpřirozeno - Vlkodlaci
Lidé proměňující se ve zvířata jsou k nalezení po celém světě a téměř ve všech kulturách.


Pokud nás ovšem zajímají jen ti, kteří se proměňují ve vlky, pak se porozhlédneme hlavně v zemích na severu a západě Evropy, třeba ve Skandinávii, kde bývaly a dosud jsou početné smečky vlků.
Ve městech se mnoho příběhů o vlkodlacích nevyprávělo, dokud se vyprávění příběhů neujali tvůrci filmů. Na venkově, zvláště v zalesněných územích, byly oproti tomu vlkodlačí báje a pověsti rozšířené.
Zalesněná krajina bez cest je totiž pravým místem, kde se vlčímu plemenu daří, stejně jako příběhům o něm. Kdo chce spatřit vlkodlaka v jeho přirozeném prostředí, ať se vydá právě do takových míst.
Vyprávění o lidech, kteří se dokážou proměnit v psovitou šelmu, se objevují v mnoha odlehlých zemích a kulturách.
V Egyptě a dalších zemích severní Afriky a Středního východu uslyšíte například příběhy o černokněžnících, kteří na sebe berou podobu šakala, v Japonsku zase o ženách proměňujících se v lišky.
Mnoho klanů amerických indiánů věřilo, že se jejich kmenový šaman dokáže proměnit v kojota pomocí tajného rituálu a tance.
V jiných částech světa se čarodějové vtělují do divokých zvířat, jejichž podoba jim pomáhá získat moc a majetek. Například ve Finsku na sebe berou podobu medvěda, zatímco v Irsku se až do nedávna říkalo, že v kraji žijí čarodějnice, které se proměňují v zajíce a chodí pít z vemen pasoucích se krav a ovcí.
V Africe a Jižní Americe se šamani a kmenoví kouzelníci mění ve lvy a jaguáry. V každém koutu světa potkáte jiné lidské zvíře.
Informace: kniha Průvodce světem vlkodlaků od Dr. Robert Curran
Obrázky: film Van Helsing, google obrázky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama