Válečníci: Oheň a led

7. října 2014 v 14:02 | Crazy Girl |  Knihy
Pokračování Divokých koček.

Jméno knihy v ČJ: Válečníci - Oheň a led
Jméno knihy v AJ: Warriors - Fire and ice
Jméno autorky: Erin Hunterová
O knize: Druhý díl rozsáhlé ságy Válečníci začíná v době bezlistí. Domácí mazlíček dostává nové jméno Ohnivous. Povýšil mezi válečníky, ale respektuje ho velitelka a starší v klanu? Uznání si teprve musí vysloužit! Kočky hladoví a loviště pokryl sníh. Kdo rozhodne bitvu o přežití?
Moje hodnocení: 100%
Můj názor na knihu: Tento díl byl stejně úžasný, jako ten předchozí. V lese je málo potravy, Větrný klan se vrátil zpět do lesa, ale mezi klany panuje nepřátelství, Ohnivous potká svou sestru, nedůvěřuje Drápovi, Ohnivous společně s Šedým pruhem dostávají učedníky, Šedý pruh se zamiloval do válečnice z Říčního klanu a mezi dvěma kamarády jsou rozpory.
Ukázka:
Tunel se najednou otřásl. Přímo nad ním se s rachotem přehnala příšera. Šedý pruh s Ohnivousem už čekali připravení ke skoku, a teď vyrazili. Členové Větrného klanu se však ani nepohnuli. Jenom se dál choulili s přivřenýma očima, jako by ochrnuli. Byli úplně neteční k tomu, co se kolem nich děje.
Hluk utichl. Ohnivous se zhluboka nadechl a vyšel za roh, kde svítilo mdlé světlo.
Šedivý kocour z Větrného klanu se zprudka otočil a se zježenými chlupy divoce zavřískl, aby zburcoval zbytek klanu. Válečníci z Větrného klanu se okamžitě v jediném plynulém pohybu seskupili do nepropustné řady, aby ochránili matky a starší. Vyhrbili se a zuřivě prskali.
Ohnivous zahlédl, jak se bojovníkům zaleskly vytažené drápy i zuby jako ostré nože. Sáhla na něj hrůza. Tyhle vyhladovělé kočky se chystaly na ně zaútočit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama