komiks Off-White - KAPITOLA 4. - Stíny minulosti (1. část překladu)

24. října 2014 v 19:48 | Crazy Girl |  Off-White (překlad)
Kapitola čtvrtá - Stíny minulosti

Hati: Lidstvo bylo v problémech dlouho před zánikem lidské bílé duše... k začátku konce našho světa došlo v průběhu roku 1066: věk Falcona - bezmála tři sta let zpátky. Byl to rok, kdy světla ubývalo... a svět upadl do tmy a ledu. Ze severu přišel Velký Ledový Příkrov. Obří nezastavitelná zeď z ledu pohltila den po dni, město po městě. To změnilo živé metropole do chladných pustých pouští.
Hati: Brzy dosáhla hlavního města - Gladsheim. Byla zasažena i pýcha lidstva, kulturní a vědecké centrum na světě... všechno, co z něj zbylo, bylo ticho a prach pod miliony tun ledu... popohánění zimou a hladem se začali lidé stěhovat na jih směrem k oceánu. Ale cesta byla dlouhá a nebezpečná... Mnozí z nich se nikdy nedostali na jižní pobřeží.
Hati: Lidem bylo známo, že se zvířata málokdy vyrovnávají se svým osudem - a tak začali hledat příčiny svého utrpení. Nejprve dali svou víru v učené muže. Ale před třemi staletími nebyla věda schopna najít odpovědi na všechny otázky. Pak se obrátili na vládu, ale i oni byli bezmocní... Ve skutečnosti byli mezi prvními, kdo uprchl na jih, takže všechny národy byli ještě ve větším chaosu. Když naděje zmizela, zbyla jim jen víra. Přesto byli bohové neoblomní a nevyslechli si jejich modlitby. I když bohové mlčeli, jejich víra je dál vedla k tomu, aby hledali dál... v hlubinách své minulosti. V troskách, které postavili jejich předkové, našli zapomenutý mýtus...
Hati: Mýtus o dvou bratrech, černé a bílé duši vlků a jejich povinostech, které jim byly zadány na počátku světa. Sköll, bílý bratr, jak mu bylo řečeno, byl pastýřem slunce, které poháněl každý den po obloze. Jeho černý bratr, Hati, byl strážcem měsíce chránící ho v temnotě noci. Lidé se rychle chopili myšlenky, která vysvětlila jejich osud a uvolnila je ze všech povinností. Říká se, že Sköll opustil své povinnosti a nechal tak slunce nehlídané.
Hati: Léta uplynula a Majestátní Ledová Kra pokračovala ve své cestě měnící celý svět a pokrývající jej sněhem. Ale život si vždycky najde cestu k přežití. Tři století nepřestávající zimy udělal sever naprosto pustým a předal ho do ruk přírody. Ticho bylo přerušované pouze těmi, kteří se ještě snažili ukrást poslední věci z této opuštěné krajiny. Horníci vrtali stovky metrů ledu a hornin při hledání cenných kovů a ropy. Pastýři z rolehlých vesnic vedli svá stáda do vzácných pastvin ukrytých v lesích... A lidé, kteří se odvážili brodit dále na sever - moji bratři - byli lovci.
Hati: Nejlepší z nich oživili staré lovecké tradice a techniky, které jim znovu otevřely cestu na sever. Síla a vytrvalost jejich psů jim dal jedinečný dosah v terénu... Zbraně jim daly sílu a účinnost. Lov byl nejen dobrým zdrojem peněz... ale také dobrý způsob života.
Hati: Pláně a hory oplývaly hře. Zvířata byla využita k názoru lidí... a byla snadnou kořistí.
*zastřelili Ledního medvěda*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tajemný duch Tajemný duch | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 16:14 | Reagovat

Super. Bude i další díl?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama