Černý pes - KAPITOLA DRUHÁ - Dobré kámošky

27. června 2014 v 16:51 | Crazy Girl |  Černý pes
Další kapča Černého psa!!! Vím, je to tu trochu pozdějc, než jsem slíbila, za čož se vám velice omlouvám, ale slibuji, že to napravím :-). Přeji pekné čítanie XD

KAPITOLA DRUHÁ
Dobré kámošky
Pohled Elena:
Nadšeně jsem vystoupila z nádherného auta mého taťky a začala si brát z auta těžkou tašku. Nechápu, proč jsem si musela brát tolik věcí. Vždyť k Rose jedu jenom na jeden týden!
"EL!" ozvalo se zeshora a já zvedla hlavu. Byla to Rose. Sakra, já jí ten hlas tak závidím. Vůbec se nemusí namáhat a člověk ji zřetelně slyší i z osmého patra.
Zamávala mi a já jí to oplatila. Její tvář, která z takové výšky vypadala úplně drobná, z balkónu zmizela a po nějaké chvíli byla dole.
"Nazdár!" pozdravila a silně mě objala. Jako obvykle z ní čišela energie. Rose se málokdy unavila - už od mala byla taková živější. "Tak co, jak bylo?" zeptala se a samou radostí doslova poskakovala.
"Dobře. Co ty?"
"Taky, taky. Ukaž, pomůžu ti z taškou..." řekla a sehnula se, aby ten můj bágl zvedla ze země. Sotva ho unesla.
"Neblbni, polož to, já si to odnesu..."
"Ne-jen-mi-tu-tašku-nech...k-vý-ta-hu-to-není-daleko..." zasupěla. Jí jen tak snadno neodradíte. No, alespoň jí pomůžu. Vzala jsem ten svůj bágl za druhé ucho a táhla jsem ho společně s Rose. Můj táta šel za námi.

Pohled Rosemarie:
Když jsme ten její bágl konečně dotáhli do mého pokoje, moje mamka strejdovi udělala cafe, nám dvěma připravila nějaký sušenky a po nějaké chvíli mě a El zahnala do pokoje a dala se strejdou do hovoru. Já jsem El provedla po domě (je u nás poprvé) a pak jí ukázala věci ve svém pokoji. Když se s námi strejda rozloučil, pomohla jsem Eleně vybalit pár věcí, posléze jsme hodili pokec a pak jsme si pustili můj oblíbený film Interview s upírem a ještě pár dalších filmíků, pobavili se a asi tak v jedenáct hodin večer zalehli.
"Jsem ráda, že jsi konečně přijela," řekla jsem jí. Už dlouho jsem snila o tom, že jednou k nám na nějakou dobu přijede a my dvě si pořádně užijeme.
"Já taky," přikývla.
"Hele, El, víš, co mě napadlo?"
"Co?"
"Když už jsme tu konečně my dvě takhle pohromadě, tak můžem dělat prkotiny, ne? Dneska je úplněk. A mě napadlo, jestli bychom se o půlnoci pěkně krásně nevyplížili z domu a nešli se projít na hřbitov?"
Zděšeně na mě vykulila oči. "Zbláznila ses?!" zašeptala.
"Ale no tak, El," nasadila jsem prosebný pohled, "já tohle ještě nikdy nevyskoušela. Znám jen pocit z toho, jaký to je, když se na hřbitově procházíš ve dne a říkám ti, že to fakticky stojí za prd. A já se sázím o zlatou knihu o upírech, že hřbitov za svitu měsíce v úplňku je úúplně božíí."
"Rose... hele, já tě něchci urazit, ale... vem si, že na hřbitovech jsou úchyláci a vrahouni, kteří na tom hřbitově čekají na takovéhle nadšence pro fantasy jako jsi ty. A navíc pochybuji, že tam na hraběte Drákulu narazíš."
Uchechtla jsem se.
"Ale na Drákulu můžeš narazit úplně kdekoliv! A podle mě nám menší procházka na hřbiťáku nijak neuškodí. A pochybuji, že na hřbitově na nějakého úchyla narazíme. Pravda, jsou miliony nadšenců pro fantasy, ale opravdu málokdo půjde takhle pozdě v noci na hřbitov, takže pro úchyláka je mnohem snadší, když půjde do města a nějakou holčinu si tam chytne."
"Jenže... Rose... já nevím, prostě... nelíbí se mi to, je to... prostě mi slib, že na ten hřbitov nepůjdeš, jo?"
Co se dá dělat? Musím jí to prostě odkejvnout. A tak jsem přikývla. "Dobře. Slibuju. Dobrou."
"Dobrou," odpověděla a zavřela oči.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 1. července 2014 v 13:15 | Reagovat

Vsadím se, že na ten hřbitov půjde, nebo vyvede něco jinýho, skvělá kapitola :) ;)

2 Crazy Girl Crazy Girl | E-mail | Web | 1. července 2014 v 14:20 | Reagovat

[1]: Ach, děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama