Vrahova oběť - KAPITOLA OSMÁ - Deník

10. května 2014 v 0:03 | Crazy Girl |  Vrahova oběť
Tak tady máte další kapču. V této kapitole si zobrazíme Jeffovu minulost, čili naše "potvůrka" poruší Jeffův zákaz a podívá se do jeho deníku. Tak co tam najde? Zjistíte v "Celém článku" :-).

KAPITOLA OSMÁ
Deník

Dva týdny. Vůbec si nepamatuju, kdy jsem byla tak dlouho od své rodiny. Co po mně Jeff chce se mi vůbec nepodařilo zjistit. Každý den se ke mně chová stejně: mile a tajemně.
Dneska jsem (konečně) u něj doma sama. Mám šanci se podívat do toho jeho deníku. Teda: pokud to je deník. Vešla jsem do ložnice s televizí a malou knihovničkou (ano, to je ta místnost, kde jsem byla v den únosu při vázaná k posteli), přešla ke knihovničce a pustila se do pátraní.
"No tak, no tak. Kde jseš, potvůrko," mumlala jsem si u toho a každou chviličku se podívala směrem ke dvěřím a pozorně poslouchala. Ani bych se nedivila, kdyby uměl tiše odemykat (vždycky zamyká).
"Tady seš!" zašeptala jsem, když jsem konečně našla tu (na deník docela tlustou) červenou knihu. Na řádcích, které byly vyznačené vepředu té knihy, bylo napsáno: "Erikův deník Jeffův deník". Paráda! Moje instinkty se nemýlily!
Otevřela jsem ho a první, na co jsem narazila, byly Osobní údaje. Kromě jména, příjmení a datumu narození tam neměl vyplněného vůbec nic.
Otočila jsem na další stránku.

1.5.

Proč tam nenapsal i rok? No, to je jedno.

1.5.
Toto je první den mého deníku, který jsem dnes k narozeninám dostal. Jak probíhala oslava? Naprosto fantasticky! Jako obvykle mě přišli navštívit kamarádi, příbuzní, a jako obvykle jsem dostal to, co jsem chtěl. Mám svou rodinu opravdu rád. Víc toho asi nenapíšu. Nejsem spisovatel jako moje matka.

Cože?! Takže jeho matka nebyla doktorka, ale spisovatelka? Ale co jeho otec? No, to se asi dozvím, když se začtu dál.
Pohledem jsem zajela trochu níž.

1.9.

Páni. Hodně vynechával dny.

1.9.
Můj první den ve škole byl fantastický! Poznal jsem nové lidi a konečně toho budu vědět víc. Nejvíce mě ale zaujaly holky. Rychle si mě tam oblíbily. Ale kluci mě asi moc v lásce mít nebudou. Ale i tak se mi tam bude líbit.

Takže on byl ny holky už od mala? Sakra. Ten kluk fakt umí překvapit.Zvědavě jsem se vrhla na další odstavec. Tenhle byl ale mnohem delší, než ostatní.

23.9. - Katastrofa


Katastrofa?! Co se mu asi stalo?

23.9. - Katastrofa
Poslední dny se se mnou něco děje. Jak jsem již posledně napsal, tak jsem se zmínil o tom, že mě kluci zas tak moc v lásce mít nebudou. A měl jsem pravdu. Jeden kluk se mi minule vysmíval, a to, co se ve mně probudilo, bylo neuvěřitelné. Naštval jsem se a zlmátil ho. Měl jsem z toho velký průšvich. Další dny se to zhoršovalo. Kdykoliv mi nějaký kluk udělal něco, co se mi nelíbilo, dostal ode mně po držce. A teď k tomu dnešku: dneska večer jsem před dvaceti minutami viděl umřít mámu.

Jakmile jsem tuhle větu přečetla, nevěřila vlastním očím a pokračovala ve čtení.

Bylo přesně devět a já slyšel, jak se dole pod schody mého pokoje máma s tátou hádají...byl jsem zvědavý a vyšel ze svého pokoje...viděl jsem, jak rodiče stojí proti sobě a křičí na sebe...mluvili o tom, co provádím ve škole...a pak...pak táta vytáhl svůj nůž a jediným mávnutím ruky mámu zabil...byl jsem tak škovanej...že jsem ani neutekl...když jsi mě táta všiml.

"Proboha," zašeptala jsem.

Řekl mi...že jestli o tom někomu řeknu...tak že se postará o to...abych na ten trest, který mi nadělí...nikdy nezapomněl.

Chudák, pomyslela jsem si a ucítila, že mám slzy na krajíčku.
Dále jsem se dočetla, jak z něj táta vychoval zloděje, jak byl jeho táta zatčen a Erik utekl, jak se stal vrahem, jak si začal říkat Jeff, a potom...

25.7.

To je ten den, kdy jsme se seznámili!
Očima jsem pomalu a npjatě mířila k prvnímu řádku a připravovala se na nejhorší...
"Tak přece jsi neodolala," ozval se za mnou. S leknutím jsem se prudce otočila. Stál tam mezi dveřma a na tváři měl škodolibý úsměv. A do prkýnka. Tak tohle bude malér.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 10. května 2014 v 9:39 | Reagovat

:D :D Tem konec :D Krásná kapitola, i když tam nic novýho nebyla, jak si sama psala, a moc se těším na devátou kapitolu :D :D :D

2 Crazy Girl Crazy Girl | E-mail | Web | 10. května 2014 v 9:44 | Reagovat

[1]:Neboj, pracuju naní :-). Ha! Od té devítky to bude peklo, hehehehehehehehe XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama