Pekelný pes

2. dubna 2014 v 15:16 | Crazy Girl |  Nadpřirozeno - Démoni
Pekelný pes
Úvod
Pekelný pes se lidem zjevuje po celou historii. Podle pověstí se nejzásadnější případ udál před 400 lety v Anglii ve městě Bungay v roce 1577: městem se prohnala prudká bouře...vystrašení obyvatelé se uchýlili do kostela, kde se modlili za slitování...z plamenů se vynořil strašidelný černý pes, který zaútočil na shromáždění...dva lidé zemřeli okamžitě, ostatní byli těžce popáleni...zvíře zmizelo. Ale zprávy o zjevení záhadného psa se stále objevují. Legenda stále žije.


Co je pekelný pes zač?
Legenda vypráví o nadpozemském černém psovi, který obývá horská úbočí a pohřebiště. V Anglii je známý jako "Černý démon", v Norsku jako "Garm" a v Latinské Americe jako "Černý pes" (někdy se vyskytuje pod jménem "Smrtonoš"). Byl stvořen pradávnými démony jako nadpřirozená bytost s rudě žhnoucíma očima a se zuby ostrými jako břitva.
O Pekelném psovi se říká, že je to monstrum páchnoucí sírou. Je to stvoření spojované s dobou, kdy lidé věřili na ďábly a démony.
Legenda vypráví...že spatříte-li ho třikrát za sebou...ZEMŘETE předčasnou smrtí.
Případy zjevení Pekelného psa
Legendy o záhadném psovi, který straší na hřbitovech, se nevztahují jen k jedné osobě nebo k jednomu místu.
Meriden, Connectica: Již od 19. století tvrdili lidé, že při výstupu na vrchol Hanging Hills sledováni černým psem, který po sobě nezanechával stopy.
Marion, Kentucky: O hřbitově Baker Hollow se říká, že jej hlídá záhadný pes. Tento tvor tiše sledující návštěvníky má prý žluté oči.
Hendrysburg, Ohio: Místní legenda vypráví o smečce velkých černých a červených psích přízraků, která se prohání po hřbitově. Podle ústní tradice lze v noci slyšet hlasité vytí. Můžete tu dokonce spatřit psí hlavu, jak se sklání nad hroby a v raních hodinách tu můžete i spatřit psí postavu, jak obchází hřbitov.
Velká oblíbenost a inspirace
Legendární Černý démon (tajemný pes, o kterém se tvrdí, že obýval anglický venkov), byl inspirací pro mnoho lidí: již staří Vikingové si o anglickém Černém démonovi vyprávěli legendy.
Tajemný černý pes s rudě žhnoucíma očima byl hlavní postavou v klasickém díle Sira Artura "Pes Baskervillský". Sherlock Holmes a jeho přítel Votsn musejí čeli krvežíznivé bestii, a přitom odhalí, že za její pekelný vzhled může fosfort vetřený do její srsti.
Jeho vlastnosti a spojitost
Podle tradice je Pekelný pes často spojován s ohněm a sežehlou zemí: říká se, že dokáže ohnivě plát. Mezi jeho další nadpřirozené schopnosti patří obrovská síla a rychlost.
Bylo také zaznamenáno, že se každému člověku zjevuje odlišně a nebo současně na různých místech.
Pekelný pes je spojovám s místy, která pokládáme za okultní a z jiného světa, jako jsou hřbitovy, hrobky a odlehlá temná místa.
Legendy a podoby
V dávných dobách byli psi pokládáni za posli mezi životem a smrtí. Nejznámnějším Pekelným psem byl Cerberus z řeckých bájí, toto tříhlavé stvoření hlídalo vchod do podsvětí, aby žádná duše nemohla odejít z říše mrtvých.
Důkaz o existenci Pekelného psa:Obrázky:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama